Novinky
24.5.2021
Léto v plném proudu

Přijeďte si odpočinout a načerpat síly na jih, České Budějovice a náš SPORT HOTEL je ideálním místem. Hotel je vzdálen pouhých deset kroků od cyklostezky, kde se prohánějí cyklisté, inlinisté či joggeři je tím nejlepším místem, kde můžete strávit letní dny.

21.10.2014
Zvýhodněná nabídka pronájmu nafukovací haly

Pro klienty našeho hotelu nabízíme možnost pronájmu nafukovací tenisové haly v těsné blízkosti hotelu za speciální cenu 200 Kč / hodina (pondělí až pátek v čase: 09.00 - 14.00 hodin a sobota + neděle 16.00 - 20.00 hodin.)

Free wifi
V celém hotelu je zdarma přístupná WiFi síť.
Non smoking hotel
V prostorách hotelu je zakázáno kouřit.

Okolí hotelu

SPORT HOTEL České Budějovice se nachází na pravém břehu Vltavy v klidné části města, cca 1km od historického centra Českých Budějovic. Ve stejné vzdálenosti dále najdete Výstaviště České Budějovice či obchodní centrum. V blízkosti hotelu se nachází stylová kavárna s výhledem na řeku, půjčovna kol, elektrokol, in-line bruslí a lodí. Můžete také využít sportovního zázemí sousedního SKP České Budějovice, kde Vám rádi domluvíme a zajistíme pronájem fotbalového, volejbalového nebo beach volejbalového hřiště. Je zde také možné využití běžecké dráhy, tenisových kurtů, posilovny nebo horolezecké stěny.

Pro klienty našeho hotelu nabízíme možnost pronájmu nafukovací tenisové haly v těsné blízkosti hotelu za speciální cenu 200,- CZK / hodina (pondělí až pátek v čase: 09.00-14.00 hodin a sobota + neděle 16.00-20.00 hodin.)

Návštěvníci hotelu mohou využít i stezky pro pěší a pro cyklisty. Stezka vede po pravém a levém břehu Vltavy a je možné ji využít i pro in -line brusle. Stezka vede do centra města České Budějovice, nebo v opačném směru do historického města Hluboká nad Vltavou s překrásným zámkem, velikým parkem a zoologickou zahradou.

Město České Budějovice svým návštěvníkům nabízí celou řadu kulturních a sportovních aktivit.

České Budějovice - SPORT HOTEL České BudějoviceSPORT HOTEL České BudějoviceSPORT HOTEL České BudějoviceZoologická zahrada Hluboká Nad Vltavou - SPORT HOTEL České Budějovice


 

V OKOLÍ DOPORUČUJEME

Koně VONDROV

Zajímají vás koně? Chcete se zbavit strachu nebo ostychu z přítomnosti koně ve vaší blízkosti? Chcete poznat, jak se koně přirozeně chovají a proč? Navštivte Dvůr Vondrov a pojďte se na koni projet.

Kavárna koncept Lanna - přístav

Znáte pohled na Hlubocký zámek z vodní hladiny? Víte, jaké dobrodružství zažijete proplavením ve zdymadlech v Českém Vrbném? Fajn výlet pro celou rodinu, na který budete vzpomínat. Zejména Vaše děti.

Pro děti: Budějovické Hopsárium

Když byla naše holčička ještě menší než je teď, vystačila si s kostkami na koberci. Postupně kostky přestaly bavit nás i Karolínku a začali jsme se poohlížet po větší legraci. Zjistili jsme, že v některých městech fungují velké prostory pod střechou pro hraní dětí i dospělých. Tam se nám líbilo. Rozhodli jsme se postavit si něco podobného u nás, abychom nemuseli jezdit tak daleko.

Pro děti: Funpark Panda

Zábava pro všechny, to je Funpark Panda. Svou rozlohou největší zábavní park v Jižních Čechách. Na ploše o velikosti 2 000 m2 se nachází velké množství atrakcí, díky kterým u nás prožijete nevšední zážitky. Při společném zdolávání překážek, skluzavek a trampolín získají děti nejen nové kamarády, ale zažijí i nová společná dobrodružství.

 

KULTURA

Kompletní aktuální přehled kulturních akcí probíhajících v Českých Budějovicích naleznete ZDE!

Jihočeské divadlo

Jihočeské divadlo se nachází v centru Českých Budějovic, v jedné z nejstarších historických částí města. Dnešní Jihočeské divadlo integruje čtyři samostatně působící umělecké soubory - činohru, operu, balet a od 1.7.2004 i soubor loutkohry. V letních měsících je nedílnou součástí umělecké činnosti JD pravidelné účinkování před otáčivým hledištěm v zámeckém parku Českého Krumlova.

Hvězdárna a planetárium

Českobudějovická hvězdárna byla otevřena v roce 1937 jako druhá nejstarší lidová hvězdárna v Čechách zásluhou tehdejší Jihočeské astronomické společnosti. Nachází se cca 300 metrů od náměstí Přemysla Otakara II. v parku na soutoku Vltavy a Malše.

Jihočeské muzeum

Patří k nejvýznamnějším kulturním institucím na jihu Čech. V současné době je Jihočeské muzeum krajským regionálním muzeem s orientací  na přírodní a společenské vědy. Kromě stálých expozic přírody, pravěku a středověku, pořádá muzeum každoročně řadu krátkodobých tematických výstav, uskutečňuje přednášky a další  kulturně vzdělávací programy a poskytuje odborné služby.

Výstaviště České Budějovice

Nedaleko našeho hotelu se nachází výstavní areál akciové společnosti Výstaviště České Budějovice a. s. o rozloze 25 hektarů, která patří již řadu let mezi přední organizátory výstav a veletrhů v České republice. Kalendář akcí českobudějovického výstaviště je naplněn den po dni, těžko najdeme někoho, kdo by neslyšel například o výstavě Země živitelka. V průběhu roku mají návštěvníci možnost shlédnout napříkld Mobil salon, Veletr cestovního ruchu, Slavnosti piva, jarní a podzimní Hobby výstavu či dvakrát v roce Výstavu psů. Součástí lesoparkového výstavního areálu je 21 pavilonů, z toho 14 vytápěných o celkové výstavní ploše cca 6 563 m2 a 7 nevytápěných pavilonů s výstavní plochou cca 1 547 m2. Velká část volných výstavních ploch o rozloze 34 749 m2 je upravena zatravňovacími tvárnicemi, štěrkovými plochami a zámkovou dlažbou. Zbývající volné plochy jsou zatravněné, zčásti odvodněné.

Český Krumlov otáčivé hlediště

Otáčivé hlediště Český Krumlov je součástí scény Jihočeského divadla a již více než půl století významným a ve světovém měřítku i ojedinělým reprezentantem přírodního plenérového divadla s originálním řešením a využíváním scénického prostoru. Hrací plocha - jeviště je tvořena rozlehlým prostorem okolního zámeckého parku, který umožňuje využívat ojedinělost nádherné scenérie zámecké zahrady se staletými stromy, které vytváří pro divadelní příběhy neopakovatelnou atmosférou.

PAMÁTKY

České Budějovice

České Budějovice jsou statutární město a správní a kulturní metropole Jihočeského kraje, ve které žije téměř sto tisíc obyvatel. Leží v Českobudějovické pánvi na soutoku řek Vltavy a Malše a jsou hospodářským, kulturním a správním centrem jižních Čech již od svého založení v roce 1265 českým králem Přemyslem Otakarem II.

Českobudějovické náměstí Přemysla Otakara II.

Českobudějovické náměstí Přemysla Otakara II. ležící v centru historického jádra města je opravdu chloubou města i celých Čech. Původně bylo celé náměstí vydlážděno „kočičími hlavami“. Pouze jedna poslední se dochovala dodnes. Je to „bludný kámen“ označený křížkem, na jehož místě stávala šibenice. V centru Českých Budějovic se nachází řada významných památek, ať již je to barokní dominanta radnice se zvonkohrou, Samsonova kašna, Černá věž a další zajímavosti.

Černá věž

Nepřehlédnutelná dominanta města byla se svými 72 metry do nedávné doby nejvyšší stavbou ve městě. V minulosti sloužila jako zvonice a hláska. Z jejího ochozu je nádherný výhled na celé Budějovice a nejbližší okolí. Věž má celkem 5 zvonů z nichž největší má jméno Bumerin (r. 1723 – hmotnost necelé 3,5 t) a nejmladší Budvar (r.1995). V těsném sousedství se nachází barokní chrám sv. Mikuláše ze 17. století.
Stavba Černé věže proběhla v létech 1549-1577. Renesanční věž plnila úlohu strážní věže a zvonice. Stavbu řídili italští stavitelé (H. Spart, Lorenz, F. Fogarell) Celková výška věže je 71,9 m. Uvnitř věže se nachází 5 zvonů, největší z nich je Bumerin (rok 1723, hmotnost 3429 kg). Další zvony jsou Marta, Oktáva, Maria a nejmladší je Budvar (rok 1995, hmotnost 1100 kg), který zvoní denně poledne. Ve výšce ochozu je hodinový stroj (rok 1892). Po vystoupání 225 schodů je z výšky 45,67 m nádherný pohled na České Budějovice a okolí.

Masné Krámy

Nedaleko hotelu se nachází známá restaurace Masné krámy. Původní masné krámy pochází z první poloviny 14. století a původně sloužily skutečně jako objekt, kde se prodávalo maso. V roce 1953 zde byla otevřeno restaurace, která se stala jedním ze symbolů města. Pivnici provozuje Budějovický Budvar a je jediným místem, kde se čepuje „kroužkovaný ležák“ z tanku.

Přírodní rezervace Vrbenské rybníky

Leží na severozápadním okraji Českých Budějovic a má rozlohu 245,8 ha. Zahrnuje 4 velké rybníky a rozsáhlé plochy přilehlých mokřadů a luk. Zřízena byla k 1. dubnu 1990, od roku 1993 jí prochází naučná stezka Po hrázích Vrbenských rybníků.
Černiš, Domin, Starý vrbenský rybník, Nový vrbenský rybník.

ZOO Ohrada Hluboká nad Vltavou

Zoologická zahrada Ohrada byla poprvé otevřena pro veřejnost 1.května 1939. Vznikla jako součást loveckého muzea v zámku Ohrada rozhodnutím tehdejšího majitele hlubockého panství Dr. Adolfa Schwarzenberga. Dnes v ní žije okolo 256 druhů zvířat ve více než 2 000 exemplářích.

Zámek Hluboká nad Vltavou

12 kilometrů od Českých Budějovicích se nachází obec Hluboká nad Vltavou se stejnojmenným zámkem, který je národní kulturní památkou. Obec je snadno dostupná jak autem, tak na kole po cyklostezce Josefa Cepáka. Zámek je celoročně veřejnosti přístupný a patří k turisticky nejatraktivnějším památkám v Česku.

SPORT

Městský park Stromovka

Jen pár kroků od našeho ubytovacího komplexu se nachází městský park Stromovka, který nabízí příjemné prostředí pro letní i zimní procházky. Stromovka (místními nazývaná také Dlouhá louka) je největší českobudějovický park o výměře 68 ha. Nachází se 5 minut chůze od centra města a slouží jako rekreační zóna. Od 6. prosince 1992[1] je chráněna jako významný krajinný prvek. Park je protkaný sítí asfaltových i nezpevněných stezek, které s oblibou využívají cyklisté i inline bruslaři.

Cyklostezky

Nejznámější cyklostezka nese jméno učitele Biskupského gymnázia v Českých Budějovicích Josefa Cepáka, který se zasloužil o její vznik. Vede z Českých Budějovic do Hluboké nad Vltavou a měří 9 kilometrů. Trasa začíná v Českých Budějovicích u zimního stadionu a vede podél Malše k Dlouhému mostu. Dále pak podél Vltavy kolem hotelu přes vodácký kanál ve Vrbném do Bavorovic. Z Bavorovic kolem rybníků a golfových hřišť do podzámčí Hluboká nad Vltavou k zimnímu stadionu - Kuki aréně a tenisovým kurtům. Je vhodná pro cyklisty i bruslaře. Kromě cyklostezky Josefa Cepáka je město České Budějovice protkáno sítí cyklostezek, které jsou značeny latinskými písmeny A - K.

Plavecký stadion

Nedaleko našeho hotelu, přímo v centru Českých Budějovic, se nachází plavecký stadion, který nabízí padesátimetrový plavecký bazén, skokanský bazén, dětský bazén, vířivku, parní komory a krytý tobogán v délce 69 metrů.

Zimní stadion

Zimní stadion se nachází 500m od historického centra Českých Budějovic. V jeho areálu jsou provozovány dvě samostatné kryté haly s ledovou plochou a potřebným šatnovým a sociálním vybavením.V prostorách zimního stadionu je restaurace a denní bufet.

Marina České Vrbné

Na severním okraji Českých Budějovic, v Českém Vrbném, postupně vyrostl komplexní areál určený pro sportovní i osobní plavbu, dosažitelný i po cyklostezce, vedoucí kolem našeho hotelu. Ochranný přístav umožňuje kotevní stání pro maximálně 23 malých plavidel a 2 velké lodě.

 
SPORT HOTEL České Budějovice v Českých Budějovicích hodnocení